Wiedza

Skończyłem studia plastyczne. Na co dzień projektuję. Na efekty mojej pracy mają wpływ różne dyscypliny w różnych proporcjach. Zależnie od zadania są to: teoria komunikacji, marketing, psychologia postrzegania, techniki narracji i systemy wizualne, historia kultury i teoria koloru. Aby się rozwijać i nie pozostać w tym samym miejscu uczę grafiki komputerowej, marketingu i wiedzy o formie i wyobraźni. Uczenie wymaga ciągłego poszerzania mojej wiedzy, systematyzuje ją, pomaga zamknąć intuicję w definicje.

Doświadczenie

W moich projektach, korzystając ze swojego 15 letniego doświadczenia poruszam się odruchowo między komunikacyjnym celem projektu a jego atrakcyjnym, niebanalnym wyglądem. To wystarcza do realizacji zadań, których rezultatem jest pojedynczy obiekt, taki jak plakat, okładka czy mały druk. Jednak w przypadku stron internetowych, portali albo skomplikowanych druków skupiam się najpierw na stworzeniu elementów kombinatoryki systemu graficznego, żeby później wypełnić go treścią. Przesuwa to wysiłek w stronę działań koncepcyjnych, wymusza ciągłe poszerzanie wiedzy.

Oferta

Projektuję zarówno kompletne systemy identyfikacji wizualnej jak i pojedyncze elementy corporate identity, czyli plakaty, ulotki, foldery, billboardy, wizytówki, teczki ofertowe. Ilustruję książki i artykuły do gazet. Rysuję plansze do gier, puzzle, instrukcje, plastyczne mapy miast, okładki płyt. Współpracuję z urzędami oraz instytucjami oświaty i kultury jako plastyk lub konsultant do spraw marketingu.

Warsztat

Mój warsztat to profesjonalnie wyposażona pracownia graficzna. Stale inwestuję w nowe rozwiązania techniczne i aktualizację oprogramowania. Pracuję na tabletach graficznych Firmy Wacom, oprogramowaniu Adobe Creative Cloud i Corel. Dysponuję osobnymi, wydajnymi stanowiskami pracy do cyfrowego składu publikacji (DTP) i cyfrowego rysunku (Digital Painting) oraz narzędziami do pracy nad projektami bezpośrednio z klientem; mobilna stacja graficzna i szkicownik Wacom INKLing. Mój warsztat daje mi nieograniczone możliwości niebanalnej kreacji. Pozwala też na udzielenie gwarancji najwyższej jakości realizacji.
Realizacja: HEXADE.NET (Grafik, projektant, webdesigner)